Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /data/web/virtuals/5737/virtual/www/domains/vrtani.net/templates/vrtani/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /data/web/virtuals/5737/virtual/www/domains/vrtani.net/templates/vrtani/html/modules.php on line 39

Vše o vrtácích

Vyvíjíme, vyrábíme a prodáváme


Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /data/web/virtuals/5737/virtual/www/domains/vrtani.net/templates/vrtani/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /data/web/virtuals/5737/virtual/www/domains/vrtani.net/templates/vrtani/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /data/web/virtuals/5737/virtual/www/domains/vrtani.net/templates/vrtani/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /data/web/virtuals/5737/virtual/www/domains/vrtani.net/templates/vrtani/html/modules.php on line 39

VRBOVSKÝ s.r.o.
Vinohrady 2531
CZ 697 01 KYJOV
IČ: 27674002
DIČ:CZ27674002
FAX: +420 539 003 758
Mob.: +420 605 375 647
vrbovsky@vrtaky-vrbovsky.cz

Úvod

Plnou parou od roku 1865!

V našem podniku visí historická fotografie, na které je u firemního štítu „Remscheider Bohrer Fabrik Friedr. Aug. Mühlhoff“ zobrazeno přibližně 60 pracovníků před starou továrnou. Obrázek pochází z roku 1912. V té době byla továrna na výrobu nástrojů FAMAG již téměř 50 roků stará! Z toho je možno jasně poznat, že v té době byly mimo spirálových vrtáků vyráběny také šnekové a lžícové vrtáky pro truhláře, tesaře a výrobce vozů.

Podle záznamů v našem archivu založil kovář vrtáků z Remscheideru Friedrich August Mühlhoff roku 1865 „Továrnu na výrobu vrtáků Fried. Aug. Mühlhoff v Remscheidru“. Již jeho otec byl kovář vrtáků a provozoval od roku 1837 svou vlastní továrnu na výrobu vrtáků. K pohonu strojů, brusných kotoučů a padacích bucharů sloužil tovární parní stroj. V době největšího provozu zde bylo přes transmisní řemen poháněno šest padacích bucharů, v nichž byly kovány vrtáky. V průběhu let byl rozšířen výrobní sortiment o strojní vrtáky pro dřevo, kov, kámen, půdní vrtáky a různé speciální nástroje.

V obtížné poválečné době byl člověk rád, že parní stroj při elektrifikaci továrny nebyl odstraněn, neboť v časech bez elektrického proudu mohlo být dále vyráběno „plnou parou“. Další záznamy prozrazují, že již tenkrát bylo důležité pro tyto lidi vyrábět nástroje, které se vyznačovali obzvláště dlouhou životností: tedy kvalitní nástroje!

 

Veletržní stánek továrny na výrobu vrtáků z Remscheidu z roku 1924.

 

Znáte vlastně význam jména FAMAG? V prastarých časech vystupoval podnik jako akciová společnost. Na základě tohoto se spojily iniciály Friedricha Augusta Mühlhoffa s „AG“ (akciová společnost) a zrodil se název FAMAG! Před přelomem tisíciletí jsme se oficiálně nazývali „FAMAG-Werkzeugfabrik Friedrich-August-Mühlhoff“. Na začátku nového tisíciletí opustil rodinný podnik poslední Mühlhoff, vzdali jsme se části názvu Friedrich-August-Mühlhoff a od té doby se nazýváme FAMAG-Werkzeugfabrik.

Naše místo výroby se nachází uprostřed Bergisches Land, v kolébce bergišského průmyslu nástrojů. Tradičně jsou zde nástroje vyráběny již po staletí, ale tento průmyslový kraj se v posledním desetiletí drasticky změnil. Kdo dnes má ještě „želízko v ohni“, se již několik let orientuje se svou výrobou úzce na rozvoj trhu. K tomu patří na jedné straně přesně vědět, co je na trhu potřeba a v důsledku toho na druhé straně modernizovat výrobu vrtáků. Tak se dnes nacházejí v naší výrobě výhradně nejmodernější stroje CNC, nejnáročnější robotická technologie a vysoce kvalifikovanésíly, které se denně věnují seřizování strojů a zajištění kvality.

 

Jít příkladem!

Zaměřujeme vývoj a výrobu našich nástrojů na potřeby profesionálních řemesel. Proto máme potřebu, znát různé aplikace profesionálů, aby byly vyrobeny pro příslušné použití nástroje, které umožní řemeslníkovi dokončit jeho práci s úsměvem na tváři. Vyrábíme s naší téměř 175-letou zkušeností vysoce kvalitní nástroje, k nimž má náročný uživatel zcela přátelský vztah, protože je přesvědčen nejen o kvalitě „Made in Germany“, ale zejména o vynikajícím poměru cena – výkon u našich výrobků.

S touto filozofií se odlišujeme od konkurence a jasně od takových dodavatelů, kteří prodávají čínské levné produkty. Již více jak 100 let symbolizujeme trvale vysokou kvalitu našich nástrojů na opracování dřeva, protože tyto sami vyrábíme v Remscheidu.

 

Optimální nabídka!

Aktuální program zahrnuje široký sortiment vrtacích a frézovacích nástrojů pro zpracování dřeva a umělých hmot jakož i pro kov, kámen, beton a jiné materiály.

Naše nástroje jsou používány průmyslem, profesionálními řemesly ale také mnoha domácími kutily. Těžiště výroby FAMAG leží s 3.500 produkty v oblasti vrtáků na dřevo. Tak vedeme jistě vůbec jeden z nejširších nabídkových programů. Mnoho našich výrobků disponuje jedinečnými vlastnostmi, které jsou z velké části chráněny patenty – v několika případech dokonce celosvětově. Příklady k tomuto jsou: HM-Bormax, Univerzální specialista pro univerzálního specialistu, WS-Bormax®, razantní Forstnerovy vrtáky, tradiční Forstnerovy vrtáky, vrtáky na umělou hmotu osazené HM a spirálové vrtáky na dřevo se speciálními spirálami.

 

Docela jsme hrdí na událost, která se přihodila před několika lety. Obdrželi jsme e-mail z USA, ve kterém nám bylo gratulováno za první místo. Rychle jsme vyhledali, že časopis „Fine Woodworking“ provedl celosvětový srovnávací test Forstnerových vrtáků všech současných značek. Vyznamenání „Best overall“ (celkově nejlepší) získal náš „SUPER Forstnerův vrták Classic“ série 1630. „Made in Germany“ jako značka kvality je ještě přece jen trochu uznávána! Další podrobnosti k testu a jeho výsledku naleznete na našich internetových stránkách www.famag.com.

Jako zkušený výrobce s dlouhou tradicí a filozofií, který se upisuje potřebám zákazníků a vysokým nárokům na kvalitu, vyrábíme přirozeně jako odborníci v našem oboru vedle standardních výroků také zakázkovou výrobu pro zvláštní použití.

 

Partnerský obchod!

Prodej se provádí pod zapsanou tovární značkou „FAMAG pro lepší vrtáky“ v tuzemsku a v zahraničí výhradně přes specializovaný obchod. V tuzemsku má naše zákazníky na starosti 13 obchodních zástupců. V roce 2007 jsme obdrželi od Zastřešujícího svazu obchodu s tvrdým zbožím registrovaného sdružení druhou cenu jako „Partner specializovaného obchodu 2007“. V zahraničí v Evropě jsme v posledních letech úspěšně vybudovali a rozšířili síť zástupců FAMAG. Částečně jsou zde naše výrobky exkluzivně prodávány v obchodě, jako například v Dánsku, Belgii,Nizozemí,Švýcarsku,České republice a Itálii. Další zastoupení jsou v přípravě a vyhledávána.

 

Znát. Předávat!

Rozumíme tomu, jak vyrábět dobrý sériový výrobek, jsme schopni produkovat zakázkovou výrobu, ale co obchod a spotřebitel nesporně oceňuje, je přátelský, otevřený servis pro zákazníky.

Jako zákazník FAMAGu víte, že Vám vždy nasloucháme. Jsme okamžitě telefonicky dostupní a každý dotaz přijímáme závazně, ať už se jedná o informace o dostupnosti, ceně, podporu při použití nebo o aktuální stav dodávky. Objednávky zpravidla opouští náš podnik následující den – často ještě tentýž den a jsou tak ihned k dispozici.

Humorné je, když se člověk směje navzdory veškeré nepřízni a know-how , když člověk ví, jak něco udělat správně! Stojíte před speciálním úkolem a nevíte tak docela přesně, s jakým nástrojem můžete být úspěšný? Naši technici vědí, co je měkké dřevo, zcela znají nejdůležitější evropská tvrdá dřeva, exotická tvrdá dřeva a odpovídající nástroje, se kterými budete přesně s těmito materiály úspěšně pracovat. I když naši specialisti nejsou staří 146 let, disponují velkým know-how a rádi vám s ním pomohou.

Toto know-how rovněž předáváme, tím že již řadu let vzděláváme. Cítíme jako závazek poskytovat mladým lidem řádné odborné vzdělání na jejich životní cestu. Začít vzdělání u výrobního závodu FAMAG znamená převzít samostatný úkol na vlastní odpovědnost – a to od prvního dne! Tak se prosím nedivte, když se občas setkáte na telefonu s opravdu mladým člověkem.

Jestliže budete hledat určitý nástroj FAMAG, najdete jej v dobrém specializovaném obchodě. Rádi Vám doporučíme obchodníka ve Vaší blízkosti!

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.